برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۹۹/۳/۸

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» فرش فانتزی برای جهیزیه عروس

معرفی انواع فرش فانتزی برای جهیزیه عروس

در میان انواع فرش ماشینی ، شما می توانید هر فرشی را با هر طرح و سبکی برای منزل خود تهیه کنید . فرش های ماشینی موجود در بازار ایران که تولید خود این کشور است ، در انواع سبک ها از جمله ، سنتی ، کلاسیک ، مدرن و فانتزی بافته می شوند . با توجه به سلیقه ی افراد ، می توان هر فرشی را با هر قیمتی که مناسب وضعیت اقتصادی افراد جامعه باشد را در ایران و بازار های فرش آن پیدا کرد .
امروزه با توجه به اینکه مرزهای فرهنگ ها تا حدودی برداشته شده است ، افراد می توانند با فرهنگ ها و سلیقه ها و مد های رایج در کشورهای مختلف اشنا شده و حتی به آن علاقمند شده و دوست داشته باشند آن را در محیط زندگی خود پیاده کنند .
چه فرهنگ های خارجی و چه فرهنگ ایرانی هر کدام زیبایی های مخصوص خود را دارند که افراد ساکن در این مناطق جغرافیایی گاها و در برهه هایی از زمان ترجیح می دهند ، طبق سبک و رسوم دیگر فرهنگ ها و مردمان زندگی کنند .
به همین جهت تقاضا برای کالاهای مختلف ابراز شده و هر تولید کننده برای در اختیار گرفتن این بازار اقدام به رفع نیاز های روز بازار و مردمان می نماید.
یکی از این کالاها فرش است و قطب تولید فرش ماشینی و به طور کلی فرش دستباف از قدیم الایام تا کنون در انحصار ایران به ویژه شهرستان کاشان بوده است .
برای تهیه فرش برای منزل ، به ویژه جهیزیه ، انواع قیمت ها در بازار موجود است ، اما دراین مقاله در مورد، فرش های فانتزی و ویژگی های آن متناسب با دکوراسیون منازل تازه عروسان صحبت خواهد شد .
فرش فانتزی چه فرشی است و چه انواعی دارد؟
اگر جز ان دسته از افراد هستید که به دنبال فرش فانتزی برای جهیزیه خود هستید، باید بگویم انواع فرش فانتزی در بازار ایران، در اسامی، فریز، شنل، شگی و غیره وجود دارد. که شما می توانید با توجه به ویژگی و کاربری ای که از این فرش می خواهید از میان انها یکی را در رنگ متناسب با منزل خود انتخاب کنید. و یا حتی از خرید ان منصرف گردید.
فرش دستباف، از جمله فرش های گران است که هر کسی از عهده ی خرید ان بر نمی اید، زیرا هم از الیاف طبیعی بافته می شود و هم اینکه به وسیله ی نیروی انسانی بافته می شود و هم اینکه علاوه بر کالا بودنش یک اثر هنری ارزشمند به شمار می رود به همین جهت درابتدای زندگی شاید خرید ان از عهده ی هر کسی بر نیاید.
علاوه بر ان عده ای طالب تنوع هستند، در نتیجه، به جای خرید این نوع فرش دوست دارند، در میان انواع طرح های جدید بازار، فرش خود را از میان فرش های ماشینی با قیمت مناسب تر و طرح های کلاسیک تر انتخاب کنند و بعد از مدتی دوباره ان را تعویض کنند.
و عده ای دیگر از دکوراسیون های تکراری خسته شده و علی الخصوص نسل جوان، علاقمندند به تقلید از اروپاییان و فرهنگ های خارج از مرزها، منزل خود را به شیوه ای فانتزی و مدرن بچینند و بویی از چیدمان سنتی و قدیمی و تکراری و تجملی در منزل شان نباشد.
فرش فانتزی شگی برای جهیزیه عروس
فرش شگی یکی از انواع فرش های فانتزی است که برای جهیزیه مورد استفاده قرار می گیرد . فرش شگی به فرش های پرزبلند نیز موسوم است و اگر به این دست از فرشها علاقه دارید ، بهتر است بدانید که این دست از فرش ها درشانه و تراکم پایین بافته می شوند و برای جاهای پر رفت و آمد مناسب نیستند .
به طور معمول از فرش های فانتزی در اتاق نشیمن و یا اتاق های خواب استفاده می شود و در اتاق پذیرایی ، بهتر است از فرش های لوکس استفاده کرد . مگر اینکه بخواهید ، کل فضا را هر طور که باشد، به صورت فانتزی و مدرن در بیاورید .
فرش های شگی ممکن است در دراز مدت ، از رخ بیافتند ، زیرا به دلیل پرزهای بلندشان ، مواد غذایی در آنها گیر کرده و به راحتی خارج نمی شوند. و در اثر شست و شو ممکن است نخ های آنها کنده شده و تخته شوند .
به هر حال از هر نوع فرشی که خرید خود را انجام می دهید باید متناسب با کل فضا و سبکی که در نظر دارید باشد و از لحاظ رنگی وسایل منزل با هم هارمونی داشته باشند .
فرش فریز
فرش فریز، فرشی بدون پرز و بسیار فشرده است که از لحاظ ظاهری به گلیم فرش ها بسیار شباهت دارند. اگر با گلیم فرش ها اشنایی ندارید باید بگویم، گلیم ها از انواع فرش هایی هستند که نخ پرز ندارند و در ان نخ تار و پود در هم گره خورده و طرح های زیبا را پدید می اورند. و در سایر فرش ها که نرمی بیشتری دارند، نخ پرز به نخ های تار و پود می اویزد و در انواع رنگ ها فرش های نرم و لطیف پدید می اورد.
از طرفی به خاطر این ویژگی ، فرش های فریز برای مناطق پر رفت و امد می توانند مناسب باشند. زیرا در اثر رفت و امد پرزی ندارد که بخواهد تخت شود. و در اثر شست و شو بسیار مقاوم بوده و رخ خود و کیفیت خود را از دست نمی دهد.
این فرش نیز در انواع رنگ ها و طرح ها بافته می شود و می توانید با توجه به سبک و طرحی که مد نظر دارید از میان انها فرش مناسب خود را انتخاب کنید.
فرش شنل برای جهیزیه
فرش های شنل را شاید بسیار در فروشگاه های مختلف مشاهده کرده باشید اما چون نام آن را نمی دانستید ، متوجه نشده اید که یکی از فرش های فانتزی را مشاهده می کنید .
فرش های شنل از جمله محصولاتی هستند که دارای برجستگی هایی در دل خود هستند . اگر فرش فانتزی را مشاهده کردید که در بخش هایی از آن فرورفتگی و در بخش هایی از آن برجستگی مشاهده می شود این فرش شنل می باشد .
فرش های شنل بسیار زیبا بوده و طرفداران بسیاری دارد و بیشتر فرش های اتاق کودکان از نوع فرش های شنل می باشند .
فرش شنل نقطه ی مقابل فرش های شگی می باشد . بر خلاف فرشهای شگی ، که بسیار نرم و دارای پرزهای بلند هستند ، فرش های شنل بسیار نرم اما دارای پرزهای کوتاه می باشند . این فرش ها قابلیت شست و شوی بالایی داشته و اگر شما می خواهید فرشتان دارای این ویژگی بوده و در عین حال نرم نیز باشد می توانید به جای فرش های فریز از فرش های شنل برای جهیزیه خود استفاده کنید .
توصیه های برای چیدمان فرش برای جهیزیه
به طور کلی باید عرض شود ، رنگ ها در منزل برای اینکه باعث آرامش و زیبایی شوند باید مکمل یا متضاد به طور حساب شده به کار روند . زیرا اگر رنگ ها با هم همخوانی نداشته باشند در دراز مدت منزل شما از حالت زیبا و آرامش بخش خارج میکنند و بهتر است هنگام خرید برای جهیزیه پالت رنگی مورد علاقه ی خود را مشخص کرده و متناسب با ان به انتخاب وسایل بپردازید .
فرش تان بهتر است که تیره تر از سایر رنگ های انتخاب وسایل تان باشد به گونه ای که از کف به سمت سقف که می رویم ، رنگ ها روشن تر شود تا فضا روشن تر و باز تر به نظر برسد .
از طرف دیگر ، بهتر است فرشتان از محیطی که مفروش می شود ، کوچکتر باشد و اگر فضای اتاق شما شلوغ است ، فرش ساده و خلوت تر انتخاب کنید تا فضا را تعدیل کند و اگر منزل شما بزرگ است و از وسایل خالی فرشتان را بزرگ و شلوغ انتخاب کنید تا باز اتاق را به تعادل برساند.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه